ENG
LOGIN

CI 11. Yılını 90 Binin Üzerindeki Ziyaretçi Sayısı ile Tamamladı

Contemporary Istanbul’u 3 - 6 Kasım tarihleri ve 2 Kasım ön izleme günü de dâhil olmak üzere 90 bin’in üzerinde sanatsever ziyaret etti. Beş gün süresince İstanbul’u çağdaş sanatın merkezi haline getiren Contemporary Istanbul’da satışa sunulan eserlerin toplam değeri 56 milyon dolar olarak açıklandı. Fuarda sergilenen eserlerin yüzde 62’sinin satışı gerçekleştirildi.

CI Artistik Danışmanı Marc-Olivier Wahler: "Son yıllarda Türkiye'deki sanat dünyasında önüne geçilemeyen belirgin, güçlü ve pozitif bir hareket var ve CI'ın bunda çok önemli bir rol oynuyor. Sanat toplumu farklı perspektiflerden ele alabileceğimiz bir mercek ve görsel bir anlatı sağlar. Özellikle Türkiye'de ve bölgede çağdaş sanat bir tür zihinsel arınma sağlar, bu durumda fuarı uluslararası alanda daha da önemli kılar."
Contemporary Istanbul 2017 tarihleri: 
Önizleme: 12 Eylül 2017 
Genel Ziyaret: 13 – 17 Eylül 2017 
Tüm bölgeyi etkisi altına alan zor bir senenin ardından 2017 yılında Contemporary Istanbul, İstanbul'un pek çok önemli sanat etkinliğine ev sahipliği yaptığı bir dönemde Eylül ayının ikinci haftasında gerçekleştirilecek. Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli: "Umuyoruz ki bireysel gayretlerimiz dayanışma ve karşılıklı destek yoluyla daha da güçlenerek İstanbul'un sanat dünyası haritasına yerleştirecektir. Geçtiğimiz 10 yıl boyunca Türkiye çağdaş sanat piyasası uluslararası alanda itibar gören bir konuma geldi. Istanbul başta İstanbul Bienali olmak üzere düzenlediği büyük sanat etkinlikleri ile dünya sanat piyasasında önemli bir oyuncu olarak dikkatleri üzerine topladı." (7 Kasım 2016)

Tüm Haberler